Пристрої Брайля

Поширенню пристроїв з дисплеями Брайля перешкоджає кілька проблем, а саме:

— Це дорого

— Ціна на дисплеї Брайля  коливається у проміжку від 1000$ до 5000$.

— Це громіздко

Існують різні варіанти дисплеїв Брайля. Умовно можна виділити стаціонарні та портативні дисплеї. Перші відзначаються своєю громіздкістю. На рисунку зображений стаціонарний дисплей Брайля, з можливістю підключення до комп’ютера за допомогою USB:

image003

Стаціонарний USB дисплей Брайля

Зображений на рисунку дисплей з можливістю одночасного виведення 40 символів має наступні масо-габаритні характеристики:

— Довжина: 438 мм

— Ширина: 249 мм

— Висота: 39 мм

— Вага: 1,5 кг

Варто зазначити, що портативні дисплеї мають значно менший розмір та вагу. Це досягається завдяки зменшенню кількості символів, що виводяться на дисплей одночасно, що в свою чергу, знижує зручність використання. Вартість таких пристроїв може не тільки сягати, а й перевищувати вартість стаціонарних аналогів.

 image004

Портативний дисплей Брайля з клавіатурою

На рисунку зображений портативний дисплей Брайля з можливістю введення тексту шрифтом Брайля.

Масо-габаритні характеристики цього пристрою такі:

— Довжина: 150 мм

— Ширина: 95 мм

— Висота: 27 мм

— Вага: 0,2 кг

Що вже зроблено в лабораторії Braille device

Пристрій

На даному етапі розроблено тестовий аналог дисплею Брайля, що здатен виводити один символ. Також дисплей має три керуючі кнопки: «наступний символ», «попередній символ», «авто пролистування», що дозволяють керувати виводом символів на дисплей.

image006

Тестовий екземпляр одного сегменту дисплея Брайля.

Символ формується з точок завдяки електромеханічним елементам. На рисунку зображено символ, що сформована на тестовому екземплярі. Електромеханічна частина пристрою може бути реалізована на елементах різних типів. Такими елементами можуть бути п’єзокристали, електромагніти, соленоїди. Також існує можливість використання комбінованих рішень. Таким чином, використовуючи електромотори в сукупності з механікою, можна отримати дисплей Брайля, що не поступатиметься характеристиками дисплеям з інших елементів.

image007
image007

Тестовий дисплей, на який виведено символ шрифтом Брайля.

При розробці експериментального екземпляру дисплею були використані електромагніти. Цьому є ряд причин:

— Доступність

— Невисока ціна

— Простота в використанні

— Швидкість реакції елемента

В даному випадку, формування символу відбувається завдяки підняттю та опусканню тактильних точок задопомогою електромагнітів.

На поточному етапі розробки блок керування та блок вводу-виводу розділені на два окремі пристрої, але функціонують як одне ціле. Дане рішення було прийняти для спрощення розробки тестового екземпляру.

image009

Дисплей та блок керування.

Блок керування містить мікроконтролер, з прошивкою та драйвер дисплею. Блок керування підключається до комп’ютера, використовуючи USB — інтерфейс.

Через USB інтерфейс контролеру передаються пакети з символами, що необхідно вивести на дисплей. Також контролер може надсилати комп’ютеру повідомлення про натискання керуючих кнопок, таких як: «наступний символ», «попередній символ», «авто пролистування». При збільшені кількості символів на дисплеї передбачена можливість додавати додаткові клавіші, що спростить роботу з пристроєм.

 Программа

Розроблено програму, що виконує наступні функції:

— Відкриває текстові файли, додає службові символи. У шрифті Брайля відсутній поділ на великі і малі літери, а перед кожним числом додається спеціальний символ. Усе це враховується, при перетворенні звичайного тексту.

— Використання будь-яких алфавітів. Записавши у файл символи алфавіту та службові символи спеціальним чином, можливо використовувати вибраний алфавіт. Наразі підтримується кирилиця та латиниця.

— Здійснює формування пакету символів для передачі на дисплей Брайля. Окрім кодів символів, перетворених згідно до алфавіту, передається кількість символів в пакеті, що може варіюватись, в залежності від довжини рядку у дисплеї, що використовується, та контрольна сума, що необхідна для забезпечення цілісності передачі пакету.

— Виведення на екран комп’ютера поточні літери, як у звичній буквеній формі, так і у вигляді точок шрифту Брайля. Це корисно для педагога, що буде навчати слабозорого.

— Функція автоматичного перегортання. Дозволяє автоматично переходити на наступну порцію символів, із заданим інтервалом.

— Отримання зворотного зв’язку від пристрою. Вже підтримується три команди: передати наступні символи, передати попередні символи, увімкнути/вимкнути автоматичне перегортання.

На даному етапі розробки тестування виконується на односимвольному дисплеї Брайля, що було розроблено за неможливості дістати реальний пристрій. Тобто, використовувати програму для навчання можна вже зараз. Інтерфейс програми наведено на рисунку.

 image005

Інтерфейс актуальної версії програми

Заплановані оновлення

Программа

Планується використовувати програму у навчальних класах, де кожний учень матиме власний дисплей для читання, а викладач – персональний комп’ютер з встановленою програмою.

Для успішного використання програмного продукту в навчальних цілях, за описаним планом, необхідно додати наступний функціонал:

— Можливість роботи з кількома пристроями виведення. З огляду на спрощення апаратної частини, для навчального класу немає необхідності виділяти окремий комп’ютер для кожного дисплею Брайля.

— Клієнт-серверна архітектура. Вкрай необхідно забезпечити можливість підключення програми до сервера, використовуючи мережеве з’єднання. Ця функція дозволить викладачу працювати з підручником на сервері, виключаючи варіант, коли учні не мають необхідного файлу, або не всі отримали актуальні версії.

— Широкий спектр форматів книг. На даний момент використовуються лише файли формату .txt. Як мінімум, слід додати підтримку таких розповсюджених форматів: .doc, .docx, .rtf, .pdf, .fb2.

— Голосовий супровід. Відомо, що продубльована голосом інформація засвоюється швидше. Для підвищення ефективності навчання це є обов’язковою функцією.

— Підтримка існуючих дисплеїв Брайля, що доступні на українському ринку. На відміну від програм із закритим кодом, що працюють з обмеженою кількістю пристроїв, бажано підтримувати якомога більше моделей дисплеїв.

— Індивідуальний/колективний режими роботи. З огляду на максимальну зручність для кінцевого користувача, передбачити можливість як навчання у класі з викладачем, так і індивідуального використання, в домашніх умовах, де відсутній сервер та підключено лише один пристрій.

— Підтримка безпровідних технологій передачі даних. Задля підвищення зручності використання, дисплеї Брайля можуть бути обладнані модулями Bluetooth або WiFi.

— Робота у різних операційних системах. Окрім Windows, у якій зараз здатна працювати програма, також необхідна підтримка UNIX-подібних систем (Linux, MacOS, інші).

— Підтримка вводу символів зі спеціальної клавіатури, корегування тексту.

Пристрій

Кінцевою метою є стаціонарний пристрій, що дозволить відображати 15-40 символів шрифтом Брайля, Цей пристрій мусить бути доступним для більшості сліпих людей тому його вартість повинна коливатися в межах від 100 до 350 доларів в залежності від комплектації та набору функцій, що в нього закладені.

Передбачено такі додаткові функції:

— Можливість бездротового з’єднання з комп’ютером. При використанні дисплеїв невеликого розміру, довжиною близько 15 символів, стає актуальною проблема його мобільності. Навіть самий невеликий дисплей не може називатися мобільним, якщо він прикутий до комп’ютера дротами. За наявності бездротового інтерфейсу, такого як Bluetooth чи Wi-Fi виникає можливість підключення дисплею Брайля до мобільних пристроїв (ноутбуки, смартфони, планшети);

— Наявність динаміку для звукового супроводу інформації. Оскільки інтерфейс програми може бути досить складним то для повноцінної взаємодії сліпої людини з комп’ютером необхідний звуковий супровід. В цьому випадку, для зручності та компактності динаміки можуть бути інтегровані в сам дисплей.

— Підтримка розширеного шрифту Брайля. Розширений шрифт широко використовується при відображенні символів адже дозволяє закодувати додаткові символи чи вказати їхні додаткові властивості, такі як надрядковий чи підрядковий текст, ознака цифри тощо. Розширений шрифт Брайля використовується для відображення символів UNICODE, а звичайний для відображення ASCII символів.

Для порівняння можна подивитись на спеціалізовані пристрої для незрячих

Спеціалізовані пристрої для незрячих

Назва приладу

Технічні характеристики

Орієнтовна ціна

1

Тифлокомп’ютер PRONTO! 18 QSpronto_18qs

Технічні характеристики:

Стандартна 69-клавішна клавіатура QWERTY

Тактильні маркери для зручного розміщення пальців

2 вбудованих стерео динаміка

Вбудований мікрофон

Navistick для легкої і зручної роботи

4 функціональні клавіші для швидкого запуску додатків

Майже нетбук без екрану зі стандартною (QWERTY) клавіатурою

128 Мб оперативної пам`яті, 64 Мб флеш-пам`яті, 1 ГБ на флеш- диску

4 ГБ SDHC-карти

Вбудована Літій-іонна батарея — час роботи до 20 годин

Адаптер живлення — 100-240V 50-60 Гц

253x92x19 мм (ОК. 9.9 x 3.6 x 0,7 в.)

485 г

Захисна slip-кришка для подорожей

Інтерфейс:

WLAN з WPA2 — IEEE 802.11g

Bluetooth

USB-Мастер Тип

Міні-USB (Slave) Тип Mini-B

Зовнішній мікрофон 3,5 мм і навушники (стерео 3.5 мм)

SDHC-Слот (відповідно до SD 2.0)

Підключення до зовнішніх і додатковим дисплеям Брайля через USB або Bluetooth

Додаткове обладнання:

Візуальний дисплей, який показує мова символами і транслює на додатковий дисплей Брайля
Додаткові і факультативні дисплеї Брайля , сумісний з SuperVario 32 або VarioConnect 32

Комплект поставки:

блок живлення, кабелі компакт-диск з програмним забезпеченням керівництво користувача


http://tiflocentr.com.ua/good4281.html

від 60000 грн.
2 Mountbatten Brailler Writer Plus writer_plus

Mountbatten Brailler Writer Plus являє собою електронну машину Брайля, яка завдяки своїм потужним функціям також може працювати як принтер і ноутбук Брайля. Наявність Bluetooth Smart. Mountbatten Brailler Writer Plus призначений для вчителів, батьків і сліпих людей, які хочуть: спілкуватися з користувачем Mountbatten Brailler, використовуючи свої власні пристрої IOS, викачувати файли з пам`яті Mountbatten Brailler, друкувати файли з Mountbatten Brailler, завантажувати файли на Mountbatten Brailler і багато іншого. Пристрій є ідеальним помічником для учнів — можна використовувати з перших років школи, в університеті і на роботі.

Mountbatten Brailler Writer Plus живиться від батареї, так що Ви можете взяти його в школу, і не заважаючи іншим у класі, спокійно записати необхідну інформацію в пам`яті апарату, щоб потім роздрукувати її будинку або передати на комп`ютер.
Mountbatten Brailler Writer Plus — нова версія машини Mountbatten Brailler, збагачений додатковими функціями та перевагами, такими як: словесна передача повідомлень, нове програмне забезпечення, більш міцна конструкція. Працює на простий і щільному папері, металевих і пластикових плівках.

Mountbatten Brailler Writer Plus може використовуватися як:

Портативний дисплей Брайля

Принтер Брайля

Електронний блокнот

Клавіатура з шрифтом Брайля до комп`ютера

Інструмент комунікації для незнайомих з Брайлем

Технічні характеристики:

Ергономічний, 8-ми кравпкова клавіатура Брайля

Можливість працювати в режимах 6 — і 8 — точки

Звукова система

Вбудована внутрішня пам`ять

Можливість підключення стандартної клавіатури ПК , принтера Роз`єм LPT, СЕРІЙНИЙ, PS2, USB

Папір Брайля 29,1 х 28 см або стандартна папір

Складна ручка для перенесення

Живлення: власне джерело (9В, 5.5 A) і акумулятор (8V, 2,5 А / ч)

Вага: 5 кг

Розміри: 460 мм х 115 мм х 240 мм

Пристрій також працює з IOS Bluetooth Smart, IPhone 4S, Ipad 3-го покоління, iPad mini або з їх більш пізніми версіями.


http://tiflocentr.com.ua/good5348.html

 

від 55000 грн.
3

Органайзер для незрячих та слабозорих Pronto! 18pronto18_v3

Pronto! 18 V3 — популярний, класичний органайзер для сліпих та
слабозорих користувачів. Pronto! 18 V3 з мовним виводом стане для Вас
незамінним супутником в школі, на роботі чи вдома. Включає в себе всі
стандартні функції органайзера: текстовий редактор, базу даних і пр.
Це один з найменших і легких органайзерів Брайля з мовним виводом, що
відрізняється простотою в експлуатації: чотири функціональні клавіші
іnavistick (міні-джойстик) допоможуть Вам виконати самі важливі
завдання, високоякісні клітини Брайля дозволять з комфортом читати
книги. Pronto! 18 V3 поставляється з якісною сумкою, яку можна повісити
через плече або прикріпити до пояса. Вбудована літій-іонна батарея
дозволить вашому Pronto! 18 V3 працювати до 25 годин без підзарядки.
Ексклюзивний і елегантний зовнішній вигляд.

Характеристики:

8-крапкова брайлівська клавіатура введення

18 брайлівських елементів з маршрутизацією курсора

вбудовані динамік і мікрофон

джойстик для комфортної роботи

4 функціональних клавіші для швидкого запуску додатків

інтерфейси:

WLAN з Wi-Fi захистом (WPA2) — IEEE 802.11g

Bluetooth, USB майстер тип-А, Міні-USB тип-міні-B, COM-порт послідовний

Роз`єм 3,5 мм для підключення стереонавушників

Роз`єм 3,5 мм для підключення мікрофону

Карта пам`яті SDHC (відповідно до SD 2.0 специфікацією)

Можливість підключення через Microsoft ActivSync: підключення до ПК/ноутбуку для синхронізації MS Outlook, підключення різних мобільних телефонів GSM (написання і читання SMS), можливість підключення в якості брайлівського дисплея до ПК/ноутбуку.

Пам`ять:

128 Мб RAM, 64 Мб Flash і 1 Гб диск на Flash

Карта пам`яті SDHC об`ємом 4 гігабайти в комплекті поставки

Акумулятор:

Вбудований літієво-іонний акумулятор

Тривалість роботи без підзарядки до 25 годин

Блок живлення 100-240В 50-60 Гц

Габарити:

174 x 92 x 32 мм, маса 450г


http://tiflocentr.com.ua/good3756.html

від 70 000 грн.